Srpen 2012

Změna :O :D

29. srpna 2012 v 18:55 Já a psi
Nazdar Sbéénka :)))
Mám takovou menší změnu pokud jde o dog trekking v září :D nakonec nejdu 50km,ale 100km :))) jsem vážně zvědavá jestli to dáme :)) jinak dneska sem dělala nové fotky psů na blog,tak se těště,brzy přidám :))))


Trénink na trek

26. srpna 2012 v 10:10 | Delissa |  Já a psi
Nazdar děcka :D
teď jsem pár dní nic nenapsala na blog,tak to musím vynahradit :)
včera jsem vyrazila na takový ,,trénink". V září jdu Dog Trekking 50km,už jsem přihlášená,takže musím trochu zvýšit nároky :D Moc se mi dneska nechce psát,tak jenom přidám fotky :)
celkem 30km :) to mi zatím jako ,,trénink" stačí :))


Rozložit mapu...


Sakra,kde to jsme? :D


Našla sem cestu,vyrážíme dál :D


Podruhé ztraceni :P

Starší fotky naší smečky :)

20. srpna 2012 v 14:56 | Delissa |  Psy které mám doma:)
Před chvilkou jsem odkudsi vyhrabala několik starších fotek našich psů :D
Getyna a její bahenní lázeň :D

Chilli (není naše) tehdy tu byla na hlídání myslím :)))


Naše smečka :D (já vím,je těžké uvěřit,že by někdo choval tolik čoklů) :DDD
Lilátko,Arman,Semtex,Bella, vepředu Hessinka a Winky :))

Semtex a Hessinka :))

Fufík a moje Getynka :))

Aramis (byl u nás jen chvíli,dokud nenašel nového majitele)


Porthos (to samé co Aramis),chybí mi oba :/ :)

Aila Laila

20. srpna 2012 v 9:42 | Delli |  Já a psi
Laila,fenka mojí ségry :) Narodila se u nás,fence Winky.


Její nejoblíbenější místo je ségřina postel a Ivana si z ní udělala nejrozmazlenějšího psa širokodaleko :DD (až na Boný :D)

Laila a Didi :)) to štěně není její :D

Starší fotka :) Laila a Lassie,nerozlučné kamarádky :)))

Nábor SB

19. srpna 2012 v 15:35 | Delli |  To co se jinam nevešlo :D
Nabírám nové SB :)
Pokud má někdo zájem,napište do komentů:

1.přezdívka
2.blog
3.jak často budeš obíhat

Podmínkou je alespoň 2krát do měsíce :) já se budu snažit obíhat každý den,ale neslibuju :) někdy možná nebudu mít čas. Pokud bych nemohla delší dobu nic přidávat na blog,určitě všechny SB informuju :)


Můj první trek.

19. srpna 2012 v 15:04 | Delli |  Já a psi
Nějak se dnes nudím,tak mě napadlo,že napíšu článek o tom,jak jsem si poprvé zašla Dog Trekking. Většina lidí nemá ani ponětí o tom,co je vlastně dogtekking. Já to tedy rychle zhrnu :)

Dogtrekking (někdy též dog-trekking) je kynologický vytrvalostní sport, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Dogtrekking je outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa.
Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě). Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekking lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové(různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém dogtrekkingu je doporučená délka etapy min. 40 km. Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž stvrzují, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomi úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.
V Česku se každoročně pořádá několik, převážně horských závodů, které jsou zařazeny do seriálu mistrovství republiky.
zdroj: wikipedia
(teda omlouvám se,že jsem to zkopírovala,ale kdybych vám měla já osobně vysvětlovat pravidla tohoto sportu,nejspíš by jsme tu byli ještě hodně dlouho)

Moji rodiče každoročně takový závod pořádají. Napadlo mě tehdy,proč si to vlastně nezkusit. Nikdy jsem totiž absolutně nechápala ty pitomce,kteří se přihlásí na 100km dlouhou trať,přijedou,chvilku chlastaj,potom vezmou psa,běží ( a to myslím vážně) celou cestu,za 10hodin se vrátí,vezmou si ceny a jedou dom.

Rozhodli jsme se tedy s kamarádkou,že si to musíme vyzkoušet taky. Bylo nám jasné,že těch 100km neujdeme ani za týden,proto jsme se přihlásili pouze na 22km. Těšili jsme se jak malé děti na Ježíška,ve škole jsme všem,kteří byli ochotni nás poslouchat vyprávěli,že jsme se přihlásili na vytrvalostní závod.
Když nastal námi tak dlouho očekávaný den D,brzo jsem si přivstala,do batůžku sbalila ,,povinnou výbavu" a šla se honem chystat k autu,cestou jsme vyzvedli kamarádku Nikču,a mamka nás odvezla do campu,kde se startoval Dog Trekking. Všichni jsme taková ,,psí rodinka",takže startovala i moje teta se strejdou,na 48km. Když jsem si se všemi popovídala,ujistila mamku že mám všechno,spakovali jsme s Nikčou Itinerář a vyrazili na trať. (Itinerář-takový kus papírku na kterým máte napsané,kudy máte jít :D :D)
Moje fenka Boný a Nikčina vypůjčená (od mojí mamky) šeltie Lassie byli šťastné jak blechy,že můžou vyrazit :D ještě nevěděli co je čeká :D Bohužel hned 100m za cílem jsme byli doslova ztracené,protože jsme nevěděli,kde je školka,za kterou jsme podle itineráře měli odbočit vlevo :) vracet se nám nechtělo,aby jsme nevypadali jako největší blbečci z campu :D ,takže jsem vyfasovala vodítka s oběma psama,přičemž Nikča prohlásila,že se jde zeptat támhle do toho obchodu :D přišla vysmátá jak měsíček na hnoji,že prý školka je toto,a kývla hlavou k jakési polorozsypané budově. Prý tady kdysi byla školka a nic jiného tady není. Tak jsme tedy vzali psy a šli. :D
Celou cestu jsme nadšeně vykládali,jaká je to legrace,chroupali jsme brambůrky a vydatně je zapíjeli kofolou :D

Po 18km jsme pomalu začali zjišťovat,že nás bolí nohy,ovšem přestávka u nás nepřicházela v úvahu,chtěli jsme být přece nejlepší :D proto jsme pořád šlapali,funěli jak lokomotivy a brblali,že příště už nikam nepůjdeme.
Já jsem už skoro ani nemluvila,jen se rozhlížela po okolí,kde jsou značky a kudy že máme jít dál. Při té ,,námaze" jsme úplně zapoměli na pitný režim,takže když jsme se konečně po té spoustě hodin doplazili do cíle,byla jsem dehydrovaná ,,jak cyp" :DDD Nikole bylo samozřejmě taky špatně,ale alespoň to nedávala tolik najevo jako já :D dva dny jsem potom proležela v posteli a na udílení cen se ani nedostavila. Zato Nikča si druhý den vesele osedlala svého valacha Fanyho a projížděla se po okolí. I přes náš naprosto ubohý čas jsme porazili dvojici která šla po nás a umístili se na kouzelném 2.místě ze 3.soutěžících :DDDD
Zatímco Nikča už nechce Dog Trekking nikdy ani vidět,já jsem tomuto kouzelnému sportu naprosto propadla,a na stěně svého pokoje mám zarámovaný svůj diplom,na který jsem mimořádně pyšná :DDD
V září jdu 50km a slibuju,že budu pořádně pít :DDD

Kuký

19. srpna 2012 v 10:21 | Delli |  Psy které mám doma:)
Fotky štěňátka Kuklinky,ještě když byla uplně malá. Je to fenka mojí mamky. Fotky jsem nedělala já ale chovatelka!!

Kukla se ségrou na výstavě :))

Kukla (Ejsí) dnes :)))

Faraonský chrt

19. srpna 2012 v 10:13 | Delli |  Plemena psů
Faraonských chrt patří už delší dobu mezi mé nejoblíbenější plemena.

Faraonský pes, někdy též Faraonský chrt, je psí plemeno původem z Malty a zároveň národní pes tohoto ostrovního státu.


Popis


Faraon je elegantní pes, střední velikosti, ušlechtilého držení těla, který je rychlý a lehký v pohybu. Hlava působí ušlechtilým výrazem, je štíhlá, dlouhá a korunují ji impozantní uši. Tělo má mít faraon o něco delší, než je kohoutková výška. Úhel ramenní lopatky nemá být sevřený, aby měl pes dostatek volnosti uchopit kořist v plném běhu. Zadní nohy mají být dobře zaúhlené, silné a svalnaté. Srst je krátká, přiléhavá a má velkou výhodu, protože málo líná a hlavně, což je pro psa chovaného v bytě důležité, a je bez psího zápachu. Barva srsti má být v různých odstínech žlutohnědé přes béžovou až po rudohnědou. Bílý znak na hrudi se nazývá hvězda, bílé zbarvení na nohou musí být jen na prstech. Velmi žádoucí je bílá špička ocasu.

Standard plemene doporučuje u psů výšku 56 cm, u fen 53 cm, tolerance u psů je 63,5 cm a u fen 61 cm. Váha se pohybuje od 17 do 27 kg.

Pro koho se hodí?

Faraona by měli chovat lidé, kteří jsou ochotni poskytnout mu nejen čas a svou přízeň, ale hlavně dostatek pohybu.

Povaha

Faraonský pes je přátelský, hravý, ale i ostražitý. Mezi jeho vlastnosti patří dobrá nálada, kterou projevuje jak svým dlouhým ocasem, tak i svým nezaměnitelným úsměvem. Britové mu proto "the smiling Hound" (tj. smějící se pes). Pokud má pocit, že je přehlížen, dává to najevo celou škálou zvuků. Své uplatnění má i jako ostražitý hlídač. Pokud se v jeho teritoriu něco děje, okamžitě to hlásí štěkotem. Mezi jeho vlastnosti patří snášenlivost s jinými plemeny.

zdroj: wikipedia.org

BFF

18. srpna 2012 v 20:08 | Delli |  To co se jinam nevešlo :D

Já a moje nejlepší kamarádka,každá z nás na svém koníkovi :)))) Chybíš mi :((

Nikča Juričová :)

18. srpna 2012 v 20:06 | Deli |  To co se jinam nevešlo :D
Moje nová kamarádka a zároveň sestra :D z facebooku :)) Díky Niky :)))